ARAÇ KİRALARKEN BİLMENİZ GEREKENLER

Merak ettiğiniz bir şehri veya bölgeyi araba kiralayarak gezmek kadar rahat bir şey yok. Gittiğimiz şehirlerde rahat ve özgürce dolaşabilmek için araç kiralarız. Ancak araç kiralama işlemi zaman zaman dikkatsiz şekilde gerçekleşir. Bu da mağdur olmanıza sebep olabilir. Araç kiralamadan önce bilmeniz gerekenleri size elimizden geldiği kadarıyla yazarak, bu konuda bilinçli olmanızı sağlayacağız.

Uygun fiyatlı oto kiralama firmalarıyla çalışın. Bazı firmalar piyasanın çok üzerinde fiyat vererek araç kiralıyorlar. Benzin fiyatlarının hayli yüksek olduğu ülkemizde araç kiralamaya fazla para ödememiş olursunuz. Aracın kaskosunun olması önemlidir. Kaza sigortası da yaptırmanız  sizin açınızdan  çok iyi olacaktır. Böylece herhangi bir kazada zararlı duruma düşmemiş olursunuz.

Aracı kiralamadan önce etrafına iyice bakın. Eğer hasar ve çizik gibi durumlar varsa müşteri temsilcisine not ettirin. Arabanın dışı kadar, içerisindeki göze takılan sakatlıkları da not etmenizde fayda var.

Aracın arka bagajında yardım ekipmanlarının olup olmadığına bakın.

Kurumsal olmayan firmalar senet imzalatır. Kesinlikle boş senetleri imzalatmaya çalışan firmaları tercih etmeyin. Sözleşmede aklınıza takılan bir durum söz konusu olduğunda mutlaka sorun. Anlamadığınız sözleşmeye imza atmayın.

Kurumsal firmaları tercih etmelisiniz.

Yakıt seviyesini de not ettirmeyi unutmayın.

12 Mayıs 2021 Blog
Sohbeti Aç
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz ?